12 rád ako (ne)vychovať zločinca

 1. Dávajte dieťaťu od malička všetko, čo chce. Tak vyrastie v presvedčení, že má právo na všetko vo svete.
 2. Keď dieťa hovorí škaredé slová, smejte sa tomu. Bude si myslieť, že správny chlapík má tak rozprávať.
 3. Nesnažte sa o žiadnu mravnú a náboženskú výchovu. Hovorte, že až vyrastie, sám si vyberie, čomu chce veriť. Vyberie si, až sa tomu budete čudovať.
 4. Nikdy mu nič nezakazujte. Až bude neskôr zatknutý pre krádež automobilu, bude presvedčený, že mu spoločnosť ubližuje.
 5. Starostlivo po ňom upratujte, čo nechá povaľovať sa. Tak v ňom vychováte istotu, že zodpovednosť za všetko je len na druhých.
 6. Nechajte ho čítať, čo len chce. Príbor a tanier mu umyjete, ale za duchovnú potravu mu tak ponecháte hocijaké odpadky.
 7. Hádajte sa pred deťmi. Vyrastie v nich presvedčenie, že ony za nič nemôžu, za všetko môžu tí čo sú okolo.
 8. Dajte mu peňazí koľko chce. Nech si nemusí sám na nich zarábať. Chcete predsa, aby vaše dieťa malo lepší život než ste ho mali vy! Až mu raz peniaze budú chýbať, pôjde si ich zobrať s pištoľou v ruke.
 9. Obskakujte ich stále a plňte všetky ich priania: v oblečení, hračkách, pohodlí. Vychováte sebca, neschopného obmedziť sa kvôli druhému. Zaistite mu tak, že sa jeho manželstvo skoro rozpadne.
 10. Vždy ho proti všetkým obhajujte: Učitelia sú proti nemu zaujatí, spolužiaci mu ubližujú. Naučí sa nevidieť a neuznať svoju chybu. Postaráte sa tak, že s ním nikto nevydrží na pracovisku ani v domácnosti.
 11. Až z vášho dieťaťa bude darebák, rýchlo začnite vyhlasovať, že si v ničom od malička nedal povedať.
 12. Pripravte sa na boľavý a ťažký život: vaše deti sa vám o neho spoľahlivo postarajú.